Menu

GÜNÜMÜZDE PROGRAM KULLANIMININ ÖNEMİ – 1

GÜNÜMÜZDE PROGRAM KULLANIMININ ÖNEMİ

2000’li yıllarda hayatımıza girmeye başlayan bilgisayar beraberinde birçok yeniliğe ve kolaylığa kapı açtı. Bilgisayarın hayatımıza girmesiyle birlikte hesaplama işlemleri bir anda hızlandı ve birçok hesaplama programları ortaya çıktı. Buna örnek vermek gerekirse bir ses sinyali makine dilinde incelendiğinde rakamlara (0-1) denk gelmektedir ve bunların değiştirilmesi ve incelenmesi için derleyiciye (makine dilini bizim anlayacağımız dile bizim anlayacağımız dili de makine diline çeviren yazılım) ihtiyacımız vardır.

Düşünsenize şuan tıbbın geldiği nokta bilgisayar ve beraberinde getirdiği kolaylıklar olmasaydı asla bugünkü halini alamayacaktı. Bir kalp sinyali veya bir beyin sinyali incelenemeyecek, incelense bile arşivlenmesi ve bu arşivin bulunması oldukça zor olacaktı veya daha basit örnekleyecek olursak telefonunuzla attığınız kısa mesaj asla karşı tarafa gidemeyecekti çünkü bunlar elektriksel sinyallerle taşınıyor. Işık hızına yakın bir hızda ilerleyen bu sinyalleri bizim anlamamız imkansızdı. Kısacası bilgisayar ve beraberinde getirdiği kolaylık olmasıydı bırakın birbirimizle sesli ve görüntülü konuşmayı, bir yazı bile gönderemeyecektik.

Gelelim şimdi programların kolaylığına, iş hayatında kullandığımız çizim programlarıyla rahat bir inşaat projesi veya bir model maket çizimi bu kadar kolay çizilemeyecekti. Düşünsenize elinize kalem kağıt alıp bir otomobil modeli çıkardığınızı. Otomobilin sadece dış görünüşü değil aynı zamanda tüm parçalarının detay çizimini çizdiğinizi veya kamera sistemlerinin hiç olmayıp güvenliğin sadece o bölgeye bırakılan personel (İnsan-köpek) tarafından sağlandığını. Bir fabrika için onlarca güvenlik personeli gerekecekti. Bunun gibi birçok kolaylığı yazımın devamında göreceksiniz.

Yazının devamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Dünyanın En Güçlü Orduları

Açık Kaynak İşletim Sistemi Nedir – Artıları ve Eksileri

İnstagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır

Google Aramada Kaçıncı Sırada Olduğunu Bulma

Açık Kaynak İşletim Sistemi Nedir – Artıları Ve Eksileri

Dünyanın En Güçlü Orduları

Autocad’i Basitleştirmek Mümkün Mü?

Bor Madeni Nedir Ve Ne İşe Yarar

PLC Programlama Örnekleri – 1

PLC Programlama Örnekleri – 2

GÜNÜMÜZDE PROGRAM KULLANIMININ ÖNEMİ – 1

GÜNÜMÜZDE PROGRAM KULLANIMININ ÖNEMİ – 2

Beğen  140
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 2 )