Menu

İnstagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır

İnstagram’da bazı hesaplardaki ismin yanında, mavi renkli bir tik işareti olduğunu görmüşsünüzdür. Herkesin aklındaki soru bu işaretin nereden ve nasıl geldiğidir. Bu yazımızda size mavi tik işaretinin nasıl alınabildiğini anlatacağız.

Mavi tik işareti tanınmış kişilere hesaplarının ayırt edilebilmesi için verilen bir onay simgesidir. İnstagram üzerindeki haklarını korumak ve telif altına almak için tanınmış kişiler bu yola başvuruyorlar. Bu şekilde hesaplarındaki kullanıcı adının yanında mavi tik işareti bulunanların orijinal hesap olduğunu anlayabiliyoruz.

Önceden instagram kendisi hesaplara bakarak otomatik olarak onaylanmış hesaba geçişini yapıyordu fakat şu anda başvuru yapmadan onaylı hesaba geçiş yapılamıyor.

İnstagramın sizi tanınmış hesaplar arasına alması için aktif ve etkileşimi yüksek bir hesabınızın olması ve insanların sizden instagram dışındaki platformlarda da bahsediyor olması avantajınıza olacaktır.

Şimdi gelelim mavi tik almak için nasıl bir yol izlememiz gerektiğine:

İlk olarak profilin “ayarlar” kısmına girip “hesap” sekmesine tıklıyoruz. Orada “doğrulama iste” yazan yere giriş yapıyoruz.  Bize sorulan Kullanıcı Adı, Ad Soyad, Bilinen Ad ve hesabımızın ne üzerine olduğuyla ilgili olan Kategori bölümünü doldurduktan sonra devlet tarafından onaylanmış bir kimlik belgesi (ehliyet, pasaport, ulusal kimlik kartı) veya resmi işletme belgeleri (vergi dosyası, yakınlardaki bir fatura, şirket sözleşmesi) yükleyip başvurumuzu yapıyoruz.

Beğen  123
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 2 )