Menu

Tahsin’in Parlak Fikri – Altın Civciv Hikayesinin Devamı

Sarman’ın, tilkiler konusunda verdiği haber Karabaş’ın canını fena sıkmıştı. Bu yüzden uykuyu düşünecek bir hali kalmamıştı. Yine de kulübesine doğru gitti istemeyerek olsa da. Ne kadar dirense de uyumamak için; gözleri yerçekimi kanunlarına karşı gelemeyip kapanıverdi ansızın. Karabaş rüyasında hep tilkilerle savaştı hep de muzaffer oldu. Öğleden sonra gülümseyerek uyandı uykusundan.

Tahsin, öğle yemeğini yemek için eve geldiğinde önce odasına çıktı. Önlüğünü çıkarmadan öylece yatağına uzandı. Kollarını başının altına alıp tavana dikti gözlerini. “Tilkiler konusunda ne yapabilirim”, diye düşünmeye başladı. Ama bir türlü aklına hiçbir fikir gelmiyordu. Yatağında bir sağa bir sola döndü sonra gözü duvardaki kitaplığa takıldı. Kitaplar arasında “Bremen Mızıkacıları” isimli eseri gördü. İşte o zaman beyninde parlak bir ışık yandı. Bu eseri daha yeni okuma-yazma öğrendiğinde okumuş, katıla katıla gülmüştü. Çok sevince de her fırsatta yeni yeniden okumuştu.

Odasından koşar adımlarla inip Karabaş’ın yanına gitti önce:

-Karabaş, ne yapacağımızı buldum galiba. Çok eğleneceğiz çok, derken ağzı gülmekten pek kavuşmuyordu.

-Hadi Altın’ın yanına gidelim. Neyse ben önden gideyim de siz arkadan gelin. Sarman’ı çağırmayı unuttum. Samanlıkta buluşalım tamam mı, dedikten sonra bu sefer de kümese koşar adımlarla gitti Tahsin.

Tahsin Altın’ı Uykusundan Kaldırıyor

Altın ezan vaktini haber verdikten sonra dinlenmek üzere yatmıştı. Kendisine seslenildiğini işitince “Kalktım” diye cevap verdi.

-Hayrola Tahsin sen bu saatte gelmezdin hiç!

-Çok önemli olmasa gelmezdim ama bir sorunumuz var.

-Ne gibi?

Dün gece herkesler uyurken bizim çiftliğe tilkiler dadanmış. Seni ve aileni yemekmiş amaçları. Bizim Sarman görmüş. Bu hainler üç gün sonra tekrar geleceklermiş.

-Bir şeyler yapmak lazım o halde.

-Ben planı yaptım. Sadece uygulaması kaldı. Karabaşla Sarman da şimdi gelirler. Samanlığa gidelim önce, onlar gelince anlatırım.

karabaş ve sarman

İkisi konuşurken Karabaş’la Sarman samanlıktan içeri girdiler. Hepsi beraber bir daire oluşturup fısıltıyla konuşmaya başladılar. Hepsi de konunun ciddiyetinin farkındaydılar. Tahsin, anlatmaya başladı okuduğu Bremen Mızıkacıları adlı eseri. Hepsi birbirinden zeki olan hayvancıklar Tahsin’in ne demek istediğini hemen de anlamışlardı.

Tilkiler de dahil olmak üzere hepsinin de dileği üç günün çabucak geçmesiydi.

Altın Civciv Hikayesinin İlk Bölümü İçin Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayabilirsiniz

 1. Altın Civciv Hikayesi
 2. Altın Konuşmayı Biliyor
 3. Altın Karabaş’la Arkadaş Oluyor
 4. Sarman Altın’ı Korkutuyor
 5. Altın Okula Gidiyor
 6. Altın Hırsızları Dinliyor
 7. Tahsin Gerçeği Mert’e Anlatıyor
 8. Karabaş Hırsızların Planını Dinliyor
 9. Gece Bütün Ekip Toplanıyor
 10. Tüm Ekip Markete Gidiyor
 11. Hırsızlar Markette Buluşuyor
 12. Hırsızlar Yakalanıyor
Müzik İçin Mehmet Yavuz’a Teşekkür Ederiz
Beğen  81
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir