Menu

Tilkiler Çiftlik Evinde – Altın Civciv Hikayesinin Devamı

Karanlık çökünce Sarman söz verdiği gibi evlerinin balkonunda tilkiyi beklemeye başladı. Tilki çiftliğe bu kez yalnız gelmemiş, yanında arkadaşlarını da getirmişti. Onlara Sarman’a görünmemelerini sıkı sıkıya tembih etti. Ardından balkonun yanına yaklaşıp:

-Sarman!.. Kedi kardeş, diye seslendi.

-Sessiz ol! Şimdi geliyorum.

Sabırsızlanan tilki bu kez de

-Kümesin kapısını açtın mı, diye sordu ağzını şapırdatarak.

-Henüz değil!

-Ama dün demiştin ki.

-Yavru civcivlerden biriyle arkadaş olmaya çalışıyorum. Eğer başarırsam akşam kapının açık kalmasını sağlayacağım. Sen şimdi var git evine! Herhalde iki üç gün içerisinde başarırım. Ben Tahsin’ime sen de civcivlerine kavuşursun.

TİLKİ

Sarman tilkiyle bunları söylerken ileride bir hışırtı duyunca tilkiye sesini iyice alçaltarak:

-Tilki kardeş, galiba Karabaş buralarda. Yakalanmadan gitsen iyi olur, deyince tilkide arkasına dönüp bakınca arkadaşlarını gördü. Patisiyle onlara bir yandan “gidin!” diye işaret ederken bir yandan da Sarman’a:

-Tamam ben şimdi gidiyorum. Üç gün sonra gelirim tamam mı?

-Tamam.

Duyduğu ses ya Karabaş’a aitse diye korkan Sarman ağaçtan sessizce indi. Sesin geldiği yöne doğru gidince duyduklarına inanamadı. Hışırtının geldiği yerde onunla konuşan tilkinin dışında başka tilkiler de vardı. Kendisiyle konuşan tilki arkadaşlarına:

-Evin kedisini kafaya aldım arkadaşlar. Üç gün sonra bize kümesin kapısını açacak enayi. Gerçekten kedilere boşuna nankör dememişler. Hem evin ekmeğini yiyor hem de ihanet ediyor. Tavukları yedikten sonra onu da yiyelim ne dersiniz? Nankörlüğünün cezasını çeksin!

SARMAN

Ağızlarının suyu akan diğer tilkiler de bu fikri çok beğenip, üç gün sonra tekrar çiftliğe gelmek için sözleştiler. Her biri başka bir yöne gidince saklandığı yerden çıkan Sarman kendinden utanarak odasına çıkmak için ağaca tırmandı. Sabahı sabah etti. Sabahleyin akşamki olayı olduğu gibi değil de başka bir şekilde Karabaş’a anlatmaya karar verdi. Kötü tilki ve arkadaşlarına bu sefer o tuzak kuracaktı.

Altın Civciv Hikayesinin İlk Bölümü İçin Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayabilirsiniz

 1. Altın Civciv Hikayesi
 2. Altın Konuşmayı Biliyor
 3. Altın Karabaş’la Arkadaş Oluyor
 4. Sarman Altın’ı Korkutuyor
 5. Altın Okula Gidiyor
 6. Altın Hırsızları Dinliyor
 7. Tahsin Gerçeği Mert’e Anlatıyor
 8. Karabaş Hırsızların Planını Dinliyor
 9. Gece Bütün Ekip Toplanıyor
 10. Tüm Ekip Markete Gidiyor
 11. Hırsızlar Markette Buluşuyor
 12. Hırsızlar Yakalanıyor
Müzik İçin Mehmet Yavuz’a Teşekkür Ederiz
Beğen  92
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir