Menu

Tilkilere Kötü Sürpriz – Altın Civciv Hikayesinin Devamı

Herkesin beklediği üç koca gün geçti. Aydede etrafı sanki her zamankinden daha da güzel aydınlatıyordu. Havada görüşü engelleyecek bir tane dahi bulut yoktu. Sarman hariç, Tahsin ve arkadaşları kümesin içine girmiş pusuya yatmışlardı. Sarman da tilkilerin yolunu gözleyip onları bekliyordu. Bir hışırtı duyunca tilkinin gelmiş olduğunu gördü. Tilkinin arkadaşları da az ileride kediden saklanmaya çalışıyorlardı. Sarman, kurnaz tilkiye:

-Yalnız gelmemişsin galiba, deyince tilki kem küm etmeye başladı.

-Onlar da gelsin! Ama ben önden gidip kapıyı açayım. Dilediğiniz kadar tavuk sizindir.

Kurnaz tilki ağzının suyu akarak arkadaşlarını çağırdı. Hep birlikte Sarman’ın arkasından sevinerek gitmeye başladılar.

tilki

Sarman, arkadaki küçük pencereden samanlığa girip, tilkilerin geldiğini haber verdi. Onun haber vermesiyle herkes dövüş aletlerini hazırladı.  Tahsin sessizce arkadaşlarına “Ben hücum deyince, saldırın!” dedi.

Tilkiler samanlığa yaklaşınca kapıyı içerden hafifçe araladılar. Üç tilki de ardı ardına içeri girince Tahsin kapıyı tekrardan üzerlerine kapattı ve “Hücum!” demesiyle savaş başladı.

Sarman kendi intikamını almak için tilkileri tırnaklarıyla yaralıyor “nankör kimmiş” derken, Karabaş da bacaklarından ısırıp “benim mekanımda ne arıyorsunuz?” diyordu. O sırada Altın ve ailesi de tilkilerin kafalarını didaklayarak canlarını fena halde yakmışlardı. Tahsin de eline kalın bir sopa geçirmiş ha bire tilkilerin popolarına vuruyordu.

altın

Bağrışma Seslerini Duyan Herkes Dışarıya Çıkıyor

Uzaktan bağrış seslerini duyan Tahsin’in babası ne olduğunu anlamadan eline tüfeği alıp havaya ateş açmaya başladı. Yakın evlerden de dışarı çıkan meraklı komşular ne olduğunu anlamaya çalışıp birbirlerine sorup duruyorlardı.

Tahsin, samanlığın kapısını açtığında tilkiler tabana kuvvet bağrışarak kaçmaya başladılar. Tahsin’in babası her ne kadar arkalarından ateş etse de birini bile vuramadı. Tilkiler kaçarken arkalarına bile bakmadan tozu dumana katınca bu manzara karşısında Tahsin ve arkadaşları gülme krizine girdiler adeta.

Bu olay mahalle ve okullarında öyle bir duyuldu ki geçen sefer polis Kadir’e kaptırdığı kahramanlığı bu kez fazlasıyla ünlü olarak almıştı Tahsin.

kedi sarman

İhanetin bedelini az kalsın canıyla ödeyeceğini anlayan Sarman da bu olaydan sonra dersini almıştı. Bu gibi kötü davranışlar yapmayacağına dair kendi kendine söz verdi.

 Olaylar gün geçtikçe unutulsa da bizim İnci, ünlü olmayı bir türlü aklından çıkarmamıştı. İsterseniz onu da başka bir maceramızda anlatalım…

Altın Civciv Hikayesinin İlk Bölümü İçin Aşağıdaki Bağlantılara Tıklayabilirsiniz

 1. Altın Civciv Hikayesi
 2. Altın Konuşmayı Biliyor
 3. Altın Karabaş’la Arkadaş Oluyor
 4. Sarman Altın’ı Korkutuyor
 5. Altın Okula Gidiyor
 6. Altın Hırsızları Dinliyor
 7. Tahsin Gerçeği Mert’e Anlatıyor
 8. Karabaş Hırsızların Planını Dinliyor
 9. Gece Bütün Ekip Toplanıyor
 10. Tüm Ekip Markete Gidiyor
 11. Hırsızlar Markette Buluşuyor
 12. Hırsızlar Yakalanıyor
Müzik İçin Mehmet Yavuz’a Teşekkür Ederiz
Beğen  80
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir